Materiály

Ledvinové pásy šijeme z odzkoušených materiálů. Za deset let šití gymnastických dresů jsme se soustředili na materiály, které jsou příjemné na nošení, nedráždivé a zároveň vydrží praní, aniž by se opotřebily.

Šijeme ze dvou materiálů - bavlny a viskózy. Použité materiály mají  certifikát Textilního zkušebního ústavu o hygienické nezávadnosti .  

Bavlna

Nešijeme z čisté bavlny, ale ze směsi, kterou tvoří 92% bavlny a 8% elastanu. Bavlna je přírodní materiál, který je známý zhruba z doby 7000 před naším letopočtem.  Je příjemná na nošení, dobře absorbuje vlhost, rychle schne, není moc elastická, mačká se, dobře snáší praní, ale vytahuje se. Některé negativní vlastnosti jsou důvodem, pro který používáme raději směs s elastanem, naše směs je elastická, nemačká se, nevytahuje se.

Viskóza

Viskóza je umělé vlákno. Je známa již z 19. století, kdy byla vyrobena jako náhražka hedvábí. Je to látka měkká, příjemná na nošení, lesklá, v létě chladí a v zimě hřeje. Praní ale snáší hůř než bavlna, může se také prodřít na namáhaných místech. Snadno se mačká. Proto opět raději používáme směs s elastanem (95% viskóza a 5% elastan), který mírní některé negativní vlastnosti - naše směs je nemačkavá, trvanlivá, nežmolkuje.